Czy siemię lniane jest dobre na odchudzanie?

0

Jakie właściwości ma siemię lniane na odchudzanie? Czy można wierzyć opiniom w internecie i stosować len jako suplement, dzięki któremu zrzucimy zbędne kilogramy?

W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące działania siemienia lnianego. Dowiesz się również ,czy warto go stosować w swojej codziennej diecie.

Czym jest siemię lniane?

siemię lnianeSiemię lniane to roślina, która jest już znana od tysięcy lat, dzięki swoim magicznym właściwościom zdrowotnym.

W sklepach jest dostępna w dwóch formach: brązowej i złotej.

Według dietetyków najlepiej szukać złotej odmiany, ponieważ daje więcej korzyści dla organizmu

Jest najbogatszym źródłem kwasów omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu, serca oraz układu odpornościowego. Kwasy omega-3 zmniejszają także ryzyko powstania nowotworu.

Kwasy omega-3

Według naukowców z Uniwersytetu z Guelph najlepsze są kwasy omega-3 dostępne w rybach. Potrafią one zmniejszyć ryzyko powstania nowotworu nawet ośmiokrotnie.

Nasiona lenu zawierają fitoestrogeny, które występują w niektórych pokarmach i regulują poziom estrogenu – hormonu żeńskiego.

Oprócz tego siemię lniane to doskonałe źródło błonnika, witaminy E, potasu oraz kwasu foliowego.

Siemię lniane na odchudzanie

W internecie często można się spotkać z opiniami, że siemię lniane doskonale działa na odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej. Jak to wygląda naprawdę?

Po pierwsze siemię lniane to cenne źródło błonnika, dzięki któremu częściej będziemy odczuwać uczucie sytości.

Jeżeli cierpisz na dolegliwość związaną z ciągłym podjadaniem to po stosowaniu siemienia lnianego będziesz bardziej najedzona – co w ostateczności sprawi, że zjesz znacznie mniej niż zwykle.

jak len działa na schudnięcie

Drugim ważnym aspektem jest to, że siemię lniane przyśpiesza metabolizm, dzięki któremu możemy szybciej wydalić z organizmu niepotrzebne składniki.

Osoby które mają problemy z trawieniem i wypróżnianiem powinny włączyć siemię lniane do swojej diety, aby zmniejszyć magazynowanie w organizmie zbędnych składników chemicznych.

Siemię lniane – inne właściwości zdrowotne

Regularne stosowanie siemia lnianego ma także inne właściwości zdrowotne, które znalazły zastosowanie dla osób z różnymi problemami:

  • Zmniejsza dolegliwości związane z menopauzą u kobiet, takie jak nocne poty, czy uderzenia gorąca.
  • Poprawia pracę jelit.
  • Pomaga poradzić sobie z wrzodami i bólami żołądka. Jest szczególnie przydatne, gdy musimy prowadzić szczegółową dietę i unikać pikantnych produktów spożywczych.
  • Rozwiązuje problem z zaparciami i biegunką.
  • Obniża poziom cholesterolu we krwi.
  • Siemię lniane ma także właściwości detoksykacyjne. Udrażnia drogi oddechowe i pomaga pozbyć się kaszlu.

Jak widzisz siemię lniane działa nie tylko w procesie odchudzania, ale też wpływa na inne aspekty zdrowotne, dlatego zaleca się go włączyć do swojej codziennej diety.

Jak spożywać siemię lniane?

właściwości zdrowotne siemienia lnianego

Stosowanie siemienia lnianego odbywa się w różnych formach. Najpopularniejszą z nich jest zmielone siemię lniane, które pije się z wodą, jogurtem lub koktajlem.

Można je kupić w sklepie z ekologiczną żywnością oraz w niektórych aptekach internetowych. Cena jednego opakowania oscyluje w granicach 5-8 zł.

Siemię lniane najlepiej spożywać rano i wieczorem. Najlepiej zalać je szklanką wody i gotować na wolnym ogniu około 10 minut. Później czekamy, aż lekko wystygnie. Następnie wywar jest gotowy.

Oczywiście można też przyrządzać siemię lniane według instrukcji dostępnej na ulotce. Sposobów na przyrządzanie jest mnóstwo.

Siemię lniane to doskonały dodatek do naszej codziennej diety, który pomaga w odchudzaniu, ale także ma właściwości detoksykacyjne oraz pomaga z dolegliwościami żołądkowymi.

Stosujesz siemię lniane w swojej diecie? Napisz jakie są Twoje doświadczenia z tym związane w komentarzu poniżej.

Rate this post
Jestem wielką pasjonatką zdrowego stylu życia i dietetyki. Prywatnie lubię podróżować i poznawać ciekawe miejsca. W wolnej chwili czytam literaturę psychologiczną i popularnonaukową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here